Hakkımızda

Firmamız, kurucumuz ARSLAN ESKİN'in plastik üretimi yaptığı 1970'li yıllarda, kendi üretimi için gerekli olan makinaları yaparken yurdumuzun plastik makinası alanında içinde bulunduğu yetersizliği görmesi, plastik üretimi için gerekli olan makinaların üretimine ağırlık vermesi ve plastik üretimini bırakarak ESMAK ESKİN MAKİNA adı altında ekstruder ve kesim makinaları üretimine başlaması ile makinacılık sektörüne girmiştir.

ESMAK ESKİN MAKİNA uzun yıllar çeşitli ebatlarda ekstruder ve kesim makinası ürettikten sonra makinacılık anlayışında seri üretimin ve yedek parça devamlılığının önemini gözönünde bulundurarak, üretimine sadece kesim makinaları ile devam etmiştir.

Makinaların imalatında hedeflenen prensiplerimiz; kullanımının yaygın olması, bakım onarımının basit ve firmamıza bağımlı olmaması, gerekli tüm yedek parçanın cok kısa sürede temin edilebilir olması, oluşabilecek sorunların en kısa sürede giderilebilecek şekilde bir organizasyonun olması ve en önemlisi kaliteli ve makul bir fiyatta olmasıdır.

Makinalarımızda çeşitliliği dünya genelinde kullanılan torbaların üretimleri gözlenerek bu ürünleri oluşturmaya yönelik, müşterilerimizden gelen taleplerin yoğunluğuna göre belirlenmektedir.

2010 yılından itibaren hergün artan talebe cevap vermek için hızlı bir değişime gidilip AR-GE çalışmalarına ağırlık verilmiş yeni projeler hayata geçirilmeye başlanmıştır bu dogrultuda kendi makine parkurunuda yenilemiştir.

ESMAK ESKİN MAKİNA ürünleriyle çözümleriyle satış sonrası hizmetleri ile sağladığı güvenirlik ve yüksek iş ahlakı ile müşterilerimizin ilk tercihi olmuştur. 1970 yılından beri bizi tercih eden değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.